WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

ERASMUS+ 2017

Wizyta nauczycieli z projektu Erasmus+

W dniach 17 – 19 maja 2018 r. gościliśmy w szkole nauczycieli z projektu Erasmus+, którego temat brzmi: ,,Od (i) migrantów do obywateli: stare korzenie vs. nowe możliwości”. Trzynaścioro nauczycieli z sześciu krajów tj. Francji, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Węgier i Włoch wspólnie z polskimi nauczycielami, poznawało nowe metody nauczania uczniów przybywających z innych krajów. W trakcie pobytu w Warszawie nasi goście zapoznali się z polskimi i międzynarodowymi projektami dla nauczycieli realizowanymi przez Muzeum Polin oraz obejrzeli wystawę 1000 lat historii Żydów polskich. Odbyli sesję naukową w Biurze Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Obserwowali i uczestniczyli w lekcjach pokazowych w szkole w budynku przy ulicy Małcużyńskiego, a następnie krótko spotkali się z uczniami na zajęciach geografii i języka angielskiego. Na zakończenie pobytu w szkole, brali udział w warsztatach wykorzystujących nowoczesne narzędzia TIK. Ostatniego dnia wraz z przewodnikiem spacerowaliśmy po Warszawie, pokazując gościom historyczny dorobek, jaki przybysze z krajów niemieckojęzycznych wnieśli w życie gospodarcze i kulturalne Warszawy.

Trzydniowa wizyta uczestników projektu była dla nas wszystkich interesującym doświadczeniem. Nauczyciele dzielili się wiedzą, nawiązywali nowe znajomości, poznawali Polskę, a także zagadnienia, które pogłębiły temat naszego projektu. Wszyscy przygotowywaliśmy się do kolejnego, międzynarodowego spotkania  uczniów ze wszystkich krajów uczestniczących w projekcie, które ma odbyć się w przyszłym roku szkolnym w Budapeszcie na Węgrzech. Przed uczniami kolejne zadania do wykonania. Poprzednie spotkanie miało miejsce w Izmirze, w Turcji, w marcu tego roku.

Opr. Jolanta Waśkiewicz i Ewa Rysińska

Projekt_K2.pdf