MY DLA INNYCH

POMAGAMY

W I półroczu Samorząd Uczniowski zachęcał  uczniów  naszego gimnazjum do uczestnictwa w akcjach charytatywnych i wolontariacie:

W ramach akcji „Góra Grosza" zebrano kwotę 486,65 zł – zostanie ona przeznaczona dla Domów Dziecka.

Większość uczniów przystąpiła do akcji „2 złote z kieszonkowego”  dla wybranej szkoły, która ucierpiała w powodzi. Zebrano 361 zł.

Wśród rodziców zebraliśmy podobną sumę – łącznie ok. 800 zł.

23 kolegów było wolontariuszami WOŚP. Zebrali oni do puszek łącznie 12.116 zł.

Daję to kwotę ponad 13.500 zł przeznaczoną na cele charytatywne.

Ponadto uzbieraliśmy 190 kg nakrętek plastikowych, które pomogą w zakupie wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej.

42 kolegów uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, odwiedzając pobliskie przedszkola z lekturą literatury dziecięcej.

Za najaktywniejszy udział w akcjach charytatywnych wyróżnione zostały klasy 3A i 1B.

Nasze akcje będziemy kontynuować w drugim półroczu roku szkolnego.