Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

 

Nawigacja

Nawigacja

  • TURNIEJ SZACHOWY 

    - Obrazek 1

  • Eksperymenty na lekcjach chemii w klasach 7

    - Obrazek 1

  • Wycieczka klasy 7e do Galerii Starej Prochowni  

    - Obrazek 1

  • BUKARESZT, Rumunia: 12 – 16 marca 2018 r.

   W dniach 12 – 16 marca delegacja z naszej szkoły składająca się z dwóch nauczycielek – Niny Lawendowskiej i Katarzyny Młynarczyk oraz czworga uczniów wyjechała do Rumunii, by w Bukareszcie wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+  „Od (i)migrantów do obywateli – stare korzenie vs nowe możliwości”.

   Spotkaliśmy się tam z delegacjami z 6 szkół z krajów biorących udział w projekcie: Rumunii, Włoch, Węgier, Portugalii, Niemiec i Francji. Przewodnim celem zjazdu było podzielenie się wiadomościami na temat mniejszości narodowych obecnych w każdym z krajów oraz sytuacji imigrantów do nich przybywających. 

   zobacz

    

  • Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numery gazetki szkolnej :)  

   Marzec_2018.pdf

    

    

  • W dniach od 5 do 11 marca 2018 roku czworo uczniów (troje z klasy drugiej gimnazjum i jedna uczennica z klasy siódmej) pod opieką nauczycielek pani Iwony Gębicz i pani Jolanty Waśkiewicz wzięło udział w spotkaniu projektowym Erasmus + w Turcji. Spotkanie projektu „Od wiedzy do kompetencji” odbywało się w Izmirze. Szkoła-gospodarzy Talatpasa Ortaokulu przyjęłą nas niezwykle gościnnie. Przez pięć dni nasi uczniowie integrowali się i uczyli razem ze swoimi rówieśnikami ze szkoły tureckiej i delegatami z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Portugalii i Estonii. Każdy kraj przedstawiał prezentacje na temat swojego państwa, miasta i szkoły. Uczniowie odbyli multimedialne lekcje języka angielskiego, rozwiązywali zadania matematyczne, przygotowywali pomoce naukowe do przedmiotów ścisłych np. zegar z symbolami pierwiastków chemicznych – wszystko pod okiem tureckich nauczycieli. W międzynarodowych zespołach pisali opowiadanie na zadany temat i robili do niego ilustracje. Bardzo podobała się wszystkim lekcja sztuki, czyli nauka tworzenia marmurkowego papieru tradycyjną turecką metodą.

   W wolnych chwilach zwiedzaliśmy szkołę, podziwialiśmy występy szkolnych zespołów muzycznych i tanecznych. Uczono nas tureckich tańców ludowych. Na przerwach chłopcy od razu wybiegali na boisko pograć z miejscowymi uczniami w siatkówkę lub piłkę nożną. Odbyła się także wycieczka z przewodnikiem, na której poznaliśmy historię miasta Izmir, kilka muzeów sztuki, a także pojechaliśmy obejrzeć starożytne miasto Efez. W Dniu Kobiet wszystkie dziewczynki otrzymały od Dyrektora Szkoły kwiatek.

   Uczniowie zostali bardzo gościnnie przyjęci przez tureckie rodziny, u których mieszkali przez tydzień. Chodzili razem nad morze, na kręgle, na zakupy. Wciąż podsuwano im smakołyki tureckiej kuchni. Ostatniego dnia obdarowani prezentami przez rodziny, żegnaliśmy się na lotnisku.

   Projekt sprzyjał pogłębieniu znajomości języka angielskiego, historii i geografii oraz oswojeniu różnic kulturowych. Rozbudzał ciekawość świata, innych kultur i tradycji. Przełamywał bariery i stereotypy. Pokazał uczniom, że ich rówieśnicy z innych krajów są tacy sami i warto zawierać międzynarodowe przyjaźnie.

    - Obrazek 1

  • W dniu 19.03.2018 klasa 7a wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Ilasz oraz nauczycielką języka angielskiego Panią Niną Lawendowską wzięła udział w przedstawieniu brytyjskiej grupy Shesload Theatre na bazie powieści Richmal Crompton „Just William's Luck”. Wiemy, że słuchanie naturalnej mowy to zaraz po mówieniu kluczowa umiejętność, która ma najistotniejszy wpływ na komunikację, pozwala poznać naturalną melodię języka, różnorodność akcentów i tempo z jakim native speakerzy mówią na co dzień i dlatego nasza szkoła podejmuje wiele inicjatyw aby zapewnić uczniom kontakt z „żywym” językiem.        

    - Obrazek 1

  • Klasa 7b w środę 14 marca była na wycieczce w Centrum Olimpijskim. Zwiedziliśmy piękną ekspozycję Muzeum Sportu. Następnie odbyło się spotkanie z Urszulą Kielan - srebrną medalistką w skoku wzwyż (194 cm) XXII Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980r.

   Na zdjęciu klasa 7b przy Ścianie Chwały na której uhonorowanych jest 306 polskich medalistów olimpijskich. - Obrazek 1

  • Biała szkoła 2018

    

   W dniach 04-10.03.2018 r. uczniowie klasy VI a i VII a przebywali na białej szkole w Niedzicy. Podczas wyjazdu doskonalili technikę jazdy na nartach i snowboard. Na sali gimnastycznej szlifowali grę w piłkę ręczną. Relaksowali się w Chochołowskich termach.

   Kadra nauczycielska zadbała, by wieczorami po aktywnie spędzonym dniu, uczniowie się nie nudzili. Zorganizowano dyskotekę, projekcję ciekawych filmów oraz wieczorne grillowanie.

    - Obrazek 1

  • Gra patriotyczna "Patriotyzm wczoraj-dziś-jutro", która odbyła się w piątek 9 marca w SP 336 ul. Małcużyńskiego 4. Nasi reprezentanci: Stanisław Mikołajczuk (7d), Jakub Łuczak (7d), Krzysztof Skorek (2e) i Jakub Jastrzębski (2e). Opieka: Sylwia Wąsowska-Cypel.

   Była to gra sprawnościowa z wykorzystaniem wiedzy nt. czasów okupacji oraz Bohaterów "Kamieni na szaniec". Nasi Uczniowie byli bardzo zaangażowani, na koniec otrzymali nagrody za udział w konkursie. 

    - Obrazek 1

  • Od 13 lutego do 14 lutego w naszej szkole działała POCZTA WALENTYNKOWA. W tym celu była przygotowana specjalna skrzynka, do której uczniowie mogli wrzucać zaadresowane WALENTYNKI dla innych uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Kartki zostały rozdane 14 lutego przez Samorząd Uczniowski.

    - Obrazek 1

  • WYNIKI TESTU PRÓBNEGO

   Uczniowie mogą zobaczyć swoje wyniki na stronie wyniki.operon.pl po wprowadzeniu kodu. 
   Kody uprawniają także do 30-dniowego dostępu do platformy
   gieldagimnazjalna.pl 


    

  • BAL   - Obrazek 1

  • Finał akcji charytatywnej na rzecz schroniska dla zwierząt

   "Na Paluchu" w Warszawie

   W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka karmy oraz misek, koców, ręczników, obroży i zabawek dla psów i kotów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się akcję.

   Podziękowania kierujemy również do pana Henryka Rembelskiego – dziadka Stanisława Mikołajczuka z klasy VII D, który zapewnił nam transport zebranych darów.

    - Obrazek 1

   Samorząd Uczniowski

  • Wycieczka klasy VII A do Starej Prochowni. Uczniowie poznali twórczość polskiego malarza Waldemara Smolarka. Obejrzeli wystawę grafik artysty, a potem sami wykonali prace plastyczne.

    - Obrazek 1

  • UWAGA! Padł nowy rekord w Sztabie w naszej szkole! W tym roku zebraliśmy 54 328,59 zł, czyli o 9 000 zł więcej niż w ubiegłym. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, jesteście wielcy! Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Rodzicom, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji Finału w naszej szkole oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe poczęstunku dla Dzieci. Dziękujemy także Ośrodkowi Sportów Japońskich BUDOJO z Ursynowa, który wsparł nas w kwocie 3 291,19 zł! W naszym sztabie działało 80 wolontariuszy, wszyscy byli bardzo dzielni, mimo dokuczającego mrozu.

  • Podsumowanie konkursu pt. „Twój symbol na stulecie Niepodległości Polski”

   I miejsce - Stefan Żera klasa 5d - SP 336

   II miejsce - Janek Narciniak klasa 4c - SP 336

   III miejsce - Olga Kłosińska klasa 3c - GM 94

   Wyróżnienie - Kaja Szukała klasa 1d - Sp 336

   Uczniowie, których prace zakwalifikowały się na wystawę:

   Oliwier Wiśniewski klasa 5 c SP 336

   Antonina Ochal kl 1c SP 336

   Emilia Popcent kl 1c SP 336

   Filip Krupa kl 1c SP 336

   Adam Silniewicz kl 1c SP 336

   Jan Baranowski kl 1c SP 336

   Antoni Baczyński kl 5c SP 336

   Weronika Wesołowska kl 5d SP 336

   Alicja Tokarska kl 5b SP 336

   Kacper Kowalczyk kl 4e SP 336

   Maja Gonet kl 5d SP 336

   Kowalczyk Michał kl 3e GM 94

   Anna Draczka kl 7d SP 336

   Alicja Ogorzałek kl 7c SP 336

   Maja Liszewska kl 4d SP 336

   Ewa Stankiewicz kl 3c GM 94

   Michał Witas kl 3b GM 94

   Ola Porębska kl 7b SP 336

  • 5 stycznia w szkole obchodziliśmy Dzień Dresa

    - Obrazek 1

    

    

    

  • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

   „Na Paluchu”

   Zbiorka_2018.pdf

    

  strona: