Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

 

Nawigacja

Nawigacja

  • URSYNÓW – MAŁA OJCZYZNA

   konkurs na jubileusz Niepodległości

   pod patronatem Burmistrza Ursynów

   FOLDER(2).pdf

  • Klauzula obowiązku informacyjnego w przypadku przetwarzania wizerunku uczniów za pośrednictwem stron internetowych, gazetek szkolnych, galerii itd. 

   Obowiazek_informacyjny_-_wizerunek_ucznia.pdf

  • We wtorek 4 września klasy VIIa oraz VIIc uczestniczyły w zajęciach terenowych prowadzonych przez naszych szkolnych geografów: Agatę Paszko, Zofię Jabs oraz Grzegorza Pruszko.

   Była to świetna okazja do wspólnego zapoznania oraz nabycia praktycznych umiejętności, takich jak: wyznaczanie azymutu, pomiar odległości w terenie za pomocą kroków czy też ustalenie wysokości drzew na podstawie twierdzenia Talesa.

    - Obrazek 1

  • Obiady od 10 września 2018 r.

   Wpłaty przelewem

   DBFO – Ursynów

   Al. KEN 61, 02-777 Warszawa

   Numer konta:

   93 1030 1508 0000 0005 5034 8071

   Tytuł: G94 miesiąc, nazwisko i imię, klasa

  • Zakończenie roku 2017/2018

   Za nami kolejny rok szkolny. Wszystcy Uczniowie przez 10 miesięcy pracowali na wyniki końcoworoczne. Teraz mogą cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem i regenerować siły, by we wrześniu rozpocząć pracę z entuzjazmem i zapałem. 

   Życzymy słonecznych i radosnych wakacji :)

    - Obrazek 1

  • Uczniowie klasy sportowej 3e Bartosz Borzęcki i Michał Kowalczyk wywalczyli tytuły Wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych w Judo. W grupie dziewcząt Alicja Ołdak (także 3e) zdobyła 7 miejsce.

   Warto dodać, że cała trójka jest młodszym rocznikiem, a więc za rok będzie mogła powalczyć o zwycięstwo.   (więcej)

    - Obrazek 1

  • Wizyta nauczycieli z projektu Erasmus+

   W dniach 17 – 19 maja 2018 r. gościliśmy w szkole nauczycieli z projektu Erasmus+, którego temat brzmi: "Od (i) migrantów do obywateli: stare korzenie vs. nowe możliwości”. Trzynaścioro nauczycieli z sześciu krajów tj. Francji, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Węgier i Włoch wspólnie z polskimi nauczycielami, poznawało nowe metody nauczania uczniów przybywających z innych krajów.

   więcej

    - Obrazek 1

  • W dniach od 22 do 25 maja klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawczyniami były na wycieczce turystyczno – krajoznawczej. Uczniowie mieli okazję przez cztery dni podziwiać uroki Dolnego Śląska. Wypoczynek połączony był ze zdobywaniem wiedzy podczas zwiedzania z przewodnikiem zamku w Książu, odkrywania tajemnic zamku Czocha oraz zabawy w średniowiecznych rycerzy na zamku w Bolkowie. Wędrowali podziemnym korytarzem w kopalni złota „Aurelia” w Złotoryji. Zwiedzili luterańską świątynię pokoju w Świdnicy, pospacerowali po uzdrowisku w Szawnicy – Zdroju. Największą atrakcją był dzień spędzony w Dreźnie, gdzie dowiedzieli się wiele na temat historycznych związków Polski i Saksonii.

   FOTO

  • W konkursie Kangur Matematyczny 2018 w kategorii Junior wyróżnienie otrzymali: Jakub Molenda z klasy 3b, Filip Mieszkowski z klasy 3d, Bartosz Borzęcki z klasy 3e.

   Serdecznie gratulujemy!

  • Bartosz Borzęcki, uczeń klasy 3e zdobył pierwsze miejsce w XXV Dzielnicowym Konkursie Matematycznym „TROPAMI PITAGORASA”. Uzyskał maksymalną ilość 30 punktów.

   Serdecznie gratulujemy!

  • Serdecznie gratulujemy Alicji Ogorzałek z klasy 7c za zajęcie III miejsca w XI edycji Dzielnicowego Konkursu na plakat dla uczniów klas V-VIII "Chrońmy bioróżnorodność" oraz Natalce Dudzińskiej z klasy 7d za zajęcie II miejsca w VIII edycji Dzielnicowego Konkursu na prezentację multimedialną dla uczniów klas IV-VIII "Chrońmy bioróżnorodność".

   Jesteśmy z Was dumni!!

  • KONSTYTUCJA 3 MAJA

   224 ROCZNICA

   27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia otworzyliśmy wystawę poświęconą doniosłemu wydarzeniu prezentującą kopie najważniejszych dokumentów Konstytucji i obrazów z epoki.

          Nauczycielka historii pani Maria Jurzyk przygotowała krzyżówkę konkursową „Poznajemy Konstytucję 3 Maja”, którą uczniowie chętnie rozwiązywali podczas przerw między lekcjami.

          8 maja 15 zespołów uczniowskich przystąpiło do konkursu historycznego „Kogo i dlaczego namalował Jan Matejko na obrazie „Konstytucja 3 Maja”?”

          Szymon Herman z klasy 3 E naszkicował wierny schemat dzieła. Zespoły uczniowskie rozpoznawały umieszczone na nim postaci. Uczniowie, starannie przygotowani do konkursu, wykazali się wiedzą o historii i sztuce związanej z Sejmem Czteroletnim.    

          Zwycięzcy konkursu to:

   klasa 7A – lider Marek Szczęsny

   klasa 2E – lider Krzysztof Skorek

   klasa 3A – lider Daria Lebiedziewicz

  • 27 kwietnia otwarta została wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 336, które wpłynęły na Konkurs plastyczny „Twój symbol na stulecie Niepodległej Polski”.

   I miejsce Stefan Żera - klasa 5d - SP 336

   II miejsce - Janek Marciniak klasa 4c - SP 336

   III miejsce - Olga Kłosińska klasa 3c - GM 94

   Wyróżnienie - Kaja Szukała klasa 1d - Sp 336

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu.

    

    - Obrazek 1

  • TURNIEJ SZACHOWY 

    - Obrazek 1

  • Eksperymenty na lekcjach chemii w klasach 7

    - Obrazek 1

  • Wycieczka klasy 7e do Galerii Starej Prochowni  

    - Obrazek 1

  • BUKARESZT, Rumunia: 12 – 16 marca 2018 r.

   W dniach 12 – 16 marca delegacja z naszej szkoły składająca się z dwóch nauczycielek – Niny Lawendowskiej i Katarzyny Młynarczyk oraz czworga uczniów wyjechała do Rumunii, by w Bukareszcie wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+  „Od (i)migrantów do obywateli – stare korzenie vs nowe możliwości”.

   Spotkaliśmy się tam z delegacjami z 6 szkół z krajów biorących udział w projekcie: Rumunii, Włoch, Węgier, Portugalii, Niemiec i Francji. Przewodnim celem zjazdu było podzielenie się wiadomościami na temat mniejszości narodowych obecnych w każdym z krajów oraz sytuacji imigrantów do nich przybywających. 

   zobacz

    

  • Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numery gazetki szkolnej :)  

   Marzec_2018.pdf

    

    

  strona: