Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Drużyna Mikołajów i Elfów w dniu szkolnych wigilii częstowała słodyczami pracowników szkoły i uczniów 

    - Obrazek 1

  • 16 listopada 2018 roku w naszej szkole zakończyła się akcja charytatywna organizowana przez SU pod tytułem „Podaruj prezent pod choinkę”. Nasi uczniowie przygotowali 41 paczek, które zostaną przekazane potrzebującym z różnych krajów między innymi z Rumunii, Białorusi oraz Ukrainy.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji.

   Szczególne podziękowania kierujemy do klasy 3A oraz ich wychowawcy Pani Jolanty Waśkiewicz, a także kierujemy je do Pana Piotra Kwiatkowskiego, który przetransportował paczki do miejsca, gdzie zostały rozdysponowane.

    - Obrazek 1

   Prezydium

   Samorządu Uczniowskiego

  • - Obrazek 1Szkoła Podstawowa nr 336 przystąpiła do międzynarodowego projektu współpracy szkół w ramach Programu Erasmus+.

    

   OBLICZA EUROPEJSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

   Dimensions of European Cultural Heritage

   1 września 2018 – 31 sierpnia 2020.

   W projekcie biorą udział szkoły z następujących państw :

   Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Polska, Rumunia.

   Koordynatorem wszystkich placówek edukacyjnych uczestniczących w projekcie jest p. Ewa Rysińska ze Szkoły Podstawowej nr 336.

  • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOŁĘ

   9 listopada uroczyście uczciliśmy STULECIE NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY. Tego dnia wszyscy przypięliśmy biało-czerwone kotyliony do odświętnych strojów i wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Narodowy.

   W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczestniczyliśmy w jubileuszowym spotkaniu, które uświetnili swoją obecnością kombatanci walk o wolność Ojczyzny, członek Obywatelskiego Komitetu Obchodów Stulecia Niepodległości przy Prezydencie RP, przedstawiciele władz Dzielnicy Ursynów i Instytutu Pamięci Narodowej, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli.

   Podczas uroczystości wysłuchaliśmy patriotycznych przemówień zaproszonych gości i dyrektora szkoły. W części artystycznej wystąpił chór szkolny, uczniowie recytowali wiersze polskich poetów, a dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli odtańczyły: poloneza, krakowiaka i mazura.

            Uroczystościom towarzyszyły wystawy:

   • portretów i dokonań „Twórców Niepodległości”
   • fotografii pokonkursowych p.t. „Ursynów Mała Ojczyzna”
   • oraz piękne prace uczniów młodszych klas prezentujące nasze godło, flagę i kontur Polski, wykonane w różnorodnych technikach i radosnych biało-czerwonych barwach.

   Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

    - Obrazek 1

  • W ramach spotkania projektowego Erasmus+ „Od wiedzy do kompetencji” w dniach 5 – 11 listopada gościliśmy delegację nauczycieli z partnerskich szkół w Botoszani (Rumunia) – koordynator projektu, Izmirze (Turcja), Vratsa (Bułgaria), Polva (Estonia), Faro (Portugalia) i Flumeri (Włochy). Grupa 23 zagranicznych gości wraz z nauczycielami naszej szkoły przez cały tydzień uczyła się od siebie dobrych praktyk i wymieniała pedagogiczne doświadczenia. Oglądali lekcje pokazowe z języków obcych oraz geografii i matematyki prowadzone metodą interaktywną przez naszych nauczycieli, którzy z kolei mieli okazję nauczyć się nowych, ciekawych metod podczas warsztatów przeprowadzonych przez ich europejskich kolegów. Zwiedzali także naszą stolicę, która bardzo im się spodobała. Z okazji Święta Niepodległości przywieźli nam życzenia w swoich językach, które rozwiesiliśmy na korytarzach szkoły.

   Kolejny etap projektu to spotkanie uczniów ze szkół partnerskich wiosną 2019 roku we włoskiej szkole w Kampanii. Delegacja naszych uczniów przez tydzień będzie brała udział w lekcjach kształcąc swoje kompetencje matematyczno-przyrodnicze oraz język angielski w praktyce.

    - Obrazek 1

  • 31 października w naszej szkole odbył się organizowany przez Samorząd Uczniowski DZIEŃ HALLOWEEN 

    - Obrazek 1

  • KOMUNIKAT KOMISJI WYBORCZEJ O WYNIKACH WYBORÓW

   PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   z dnia 08.10.2018 r.

   Do głosowania uprawnionych było 335 uczniów.

   Oddano 284 ważnych oraz 16 nieważnych głosów.

   Poszczególni kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:

   1. Borkowska Natalia 8A        65
   2. Górka Oliwia 8E             4
   3. Kwiatkowska Zofia 8A        47
   4. Mikołajczuk Stanisław 8D     88
   5. Wiśniewska Zuzanna 3C      80

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyboru.

   Opiekunowie SU

   Komisja Wyborcza

  • Europejski Dzień Języków 2018 w Warszawie

   28 września 2018 r.

   Uczniowie klasy VIIIB uczestniczący w programie współpracy międzynarodowej Erasmus+ reprezentowali SP 336 podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Wzięli oni udział w Turnieju Gier Językowych z polowaniem na wiedzę, interaktywnym quizie, grywalizacji drużynowej oraz rozwiązywali łamigłówki z użyciem kodów QR. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Iwona Gębicz.

   18 maja 2018 r. klasa VIIIB uczestniczyła w lekcji modelowej, którą przeprowadził nauczyciel geografii Grzegorz Pruszko dla 13 nauczycieli reprezentujących 6 krajów unijnych: Francję, Niemcy, Portugalię, Rumunię, Węgry, Włochy, w ramach projektu „Od (i)migrantów do obywateli, stare korzenie vs. nowe możliwości”.

   Galeria zdjęć

  • 2 X 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Henrykiem Ratyńskim Przewodniczącym Komisji Historycznej Środowiska Grupy Kampinos i członkiem Światowego Związku Armii Krajowej. Młodzież słuchała z zainteresowaniem opowieści Pana Henryka o czasach II wojny światowej: o Zgrupowaniu Kampinos, bohaterskim ataku na Lotnisko Bielańskie, próbie zdobycia Dworca Gdańskiego. Spotkanie przebiegło w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

    - Obrazek 1

  • W sobotę 29 września, braliśmy udział w grze miejskiej o Cichociemnych. Uczniowie naszej szkoły jako pierwsi ukończyli zadania. Gratulujemy!

    - Obrazek 1

  • URSYNÓW – MAŁA OJCZYZNA

   konkurs na jubileusz Niepodległości

   pod patronatem Burmistrza Ursynów

   FOLDER(2).pdf

  • Klauzula obowiązku informacyjnego w przypadku przetwarzania wizerunku uczniów za pośrednictwem stron internetowych, gazetek szkolnych, galerii itd. 

   Obowiazek_informacyjny_-_wizerunek_ucznia.pdf

  • We wtorek 4 września klasy VIIa oraz VIIc uczestniczyły w zajęciach terenowych prowadzonych przez naszych szkolnych geografów: Agatę Paszko, Zofię Jabs oraz Grzegorza Pruszko.

   Była to świetna okazja do wspólnego zapoznania oraz nabycia praktycznych umiejętności, takich jak: wyznaczanie azymutu, pomiar odległości w terenie za pomocą kroków czy też ustalenie wysokości drzew na podstawie twierdzenia Talesa.

    - Obrazek 1

  • Obiady od 10 września 2018 r.

   Wpłaty przelewem

   DBFO – Ursynów

   Al. KEN 61, 02-777 Warszawa

   Numer konta:

   93 1030 1508 0000 0005 5034 8071

   Tytuł: G94 miesiąc, nazwisko i imię, klasa

  • Zakończenie roku 2017/2018

   Za nami kolejny rok szkolny. Wszystcy Uczniowie przez 10 miesięcy pracowali na wyniki końcoworoczne. Teraz mogą cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem i regenerować siły, by we wrześniu rozpocząć pracę z entuzjazmem i zapałem. 

   Życzymy słonecznych i radosnych wakacji :)

    - Obrazek 1

  • Uczniowie klasy sportowej 3e Bartosz Borzęcki i Michał Kowalczyk wywalczyli tytuły Wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych w Judo. W grupie dziewcząt Alicja Ołdak (także 3e) zdobyła 7 miejsce.

   Warto dodać, że cała trójka jest młodszym rocznikiem, a więc za rok będzie mogła powalczyć o zwycięstwo.   (więcej)

    - Obrazek 1

  • Wizyta nauczycieli z projektu Erasmus+

   W dniach 17 – 19 maja 2018 r. gościliśmy w szkole nauczycieli z projektu Erasmus+, którego temat brzmi: "Od (i) migrantów do obywateli: stare korzenie vs. nowe możliwości”. Trzynaścioro nauczycieli z sześciu krajów tj. Francji, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Węgier i Włoch wspólnie z polskimi nauczycielami, poznawało nowe metody nauczania uczniów przybywających z innych krajów.

   więcej

    - Obrazek 1

  • W dniach od 22 do 25 maja klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawczyniami były na wycieczce turystyczno – krajoznawczej. Uczniowie mieli okazję przez cztery dni podziwiać uroki Dolnego Śląska. Wypoczynek połączony był ze zdobywaniem wiedzy podczas zwiedzania z przewodnikiem zamku w Książu, odkrywania tajemnic zamku Czocha oraz zabawy w średniowiecznych rycerzy na zamku w Bolkowie. Wędrowali podziemnym korytarzem w kopalni złota „Aurelia” w Złotoryji. Zwiedzili luterańską świątynię pokoju w Świdnicy, pospacerowali po uzdrowisku w Szawnicy – Zdroju. Największą atrakcją był dzień spędzony w Dreźnie, gdzie dowiedzieli się wiele na temat historycznych związków Polski i Saksonii.

   FOTO

  strona: