Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej

 

Nawigacja

Nawigacja

  • Zakończenie roku 2017/2018

   Za nami kolejny rok szkolny. Wszystcy Uczniowie przez 10 miesięcy pracowali na wyniki końcoworoczne. Teraz mogą cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem i regenerować siły, by we wrześniu rozpocząć pracę z entuzjazmem i zapałem. 

   Życzymy słonecznych i radosnych wakacji :)

    - Obrazek 1

  • Uczniowie klasy sportowej 3e Bartosz Borzęcki i Michał Kowalczyk wywalczyli tytuły Wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych w Judo. W grupie dziewcząt Alicja Ołdak (także 3e) zdobyła 7 miejsce.

   Warto dodać, że cała trójka jest młodszym rocznikiem, a więc za rok będzie mogła powalczyć o zwycięstwo.   (więcej)

    - Obrazek 1

  • Wizyta nauczycieli z projektu Erasmus+

   W dniach 17 – 19 maja 2018 r. gościliśmy w szkole nauczycieli z projektu Erasmus+, którego temat brzmi: "Od (i) migrantów do obywateli: stare korzenie vs. nowe możliwości”. Trzynaścioro nauczycieli z sześciu krajów tj. Francji, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Węgier i Włoch wspólnie z polskimi nauczycielami, poznawało nowe metody nauczania uczniów przybywających z innych krajów.

   więcej

    - Obrazek 1

  • W dniach od 22 do 25 maja klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawczyniami były na wycieczce turystyczno – krajoznawczej. Uczniowie mieli okazję przez cztery dni podziwiać uroki Dolnego Śląska. Wypoczynek połączony był ze zdobywaniem wiedzy podczas zwiedzania z przewodnikiem zamku w Książu, odkrywania tajemnic zamku Czocha oraz zabawy w średniowiecznych rycerzy na zamku w Bolkowie. Wędrowali podziemnym korytarzem w kopalni złota „Aurelia” w Złotoryji. Zwiedzili luterańską świątynię pokoju w Świdnicy, pospacerowali po uzdrowisku w Szawnicy – Zdroju. Największą atrakcją był dzień spędzony w Dreźnie, gdzie dowiedzieli się wiele na temat historycznych związków Polski i Saksonii.

   FOTO

  • W konkursie Kangur Matematyczny 2018 w kategorii Junior wyróżnienie otrzymali: Jakub Molenda z klasy 3b, Filip Mieszkowski z klasy 3d, Bartosz Borzęcki z klasy 3e.

   Serdecznie gratulujemy!

  • Bartosz Borzęcki, uczeń klasy 3e zdobył pierwsze miejsce w XXV Dzielnicowym Konkursie Matematycznym „TROPAMI PITAGORASA”. Uzyskał maksymalną ilość 30 punktów.

   Serdecznie gratulujemy!

  • Serdecznie gratulujemy Alicji Ogorzałek z klasy 7c za zajęcie III miejsca w XI edycji Dzielnicowego Konkursu na plakat dla uczniów klas V-VIII "Chrońmy bioróżnorodność" oraz Natalce Dudzińskiej z klasy 7d za zajęcie II miejsca w VIII edycji Dzielnicowego Konkursu na prezentację multimedialną dla uczniów klas IV-VIII "Chrońmy bioróżnorodność".

   Jesteśmy z Was dumni!!

  • KONSTYTUCJA 3 MAJA

   224 ROCZNICA

   27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia otworzyliśmy wystawę poświęconą doniosłemu wydarzeniu prezentującą kopie najważniejszych dokumentów Konstytucji i obrazów z epoki.

          Nauczycielka historii pani Maria Jurzyk przygotowała krzyżówkę konkursową „Poznajemy Konstytucję 3 Maja”, którą uczniowie chętnie rozwiązywali podczas przerw między lekcjami.

          8 maja 15 zespołów uczniowskich przystąpiło do konkursu historycznego „Kogo i dlaczego namalował Jan Matejko na obrazie „Konstytucja 3 Maja”?”

          Szymon Herman z klasy 3 E naszkicował wierny schemat dzieła. Zespoły uczniowskie rozpoznawały umieszczone na nim postaci. Uczniowie, starannie przygotowani do konkursu, wykazali się wiedzą o historii i sztuce związanej z Sejmem Czteroletnim.    

          Zwycięzcy konkursu to:

   klasa 7A – lider Marek Szczęsny

   klasa 2E – lider Krzysztof Skorek

   klasa 3A – lider Daria Lebiedziewicz

  • 27 kwietnia otwarta została wystawa prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 336, które wpłynęły na Konkurs plastyczny „Twój symbol na stulecie Niepodległej Polski”.

   I miejsce Stefan Żera - klasa 5d - SP 336

   II miejsce - Janek Marciniak klasa 4c - SP 336

   III miejsce - Olga Kłosińska klasa 3c - GM 94

   Wyróżnienie - Kaja Szukała klasa 1d - Sp 336

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu.

    

    - Obrazek 1

  • TURNIEJ SZACHOWY 

    - Obrazek 1

  • Eksperymenty na lekcjach chemii w klasach 7

    - Obrazek 1

  • Wycieczka klasy 7e do Galerii Starej Prochowni  

    - Obrazek 1

  • BUKARESZT, Rumunia: 12 – 16 marca 2018 r.

   W dniach 12 – 16 marca delegacja z naszej szkoły składająca się z dwóch nauczycielek – Niny Lawendowskiej i Katarzyny Młynarczyk oraz czworga uczniów wyjechała do Rumunii, by w Bukareszcie wziąć udział w międzynarodowym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+  „Od (i)migrantów do obywateli – stare korzenie vs nowe możliwości”.

   Spotkaliśmy się tam z delegacjami z 6 szkół z krajów biorących udział w projekcie: Rumunii, Włoch, Węgier, Portugalii, Niemiec i Francji. Przewodnim celem zjazdu było podzielenie się wiadomościami na temat mniejszości narodowych obecnych w każdym z krajów oraz sytuacji imigrantów do nich przybywających. 

   zobacz

    

  • Zapraszamy do obejrzenia kolejnego numery gazetki szkolnej :)  

   Marzec_2018.pdf

    

    

  • W dniach od 5 do 11 marca 2018 roku czworo uczniów (troje z klasy drugiej gimnazjum i jedna uczennica z klasy siódmej) pod opieką nauczycielek pani Iwony Gębicz i pani Jolanty Waśkiewicz wzięło udział w spotkaniu projektowym Erasmus + w Turcji. Spotkanie projektu „Od wiedzy do kompetencji” odbywało się w Izmirze. Szkoła-gospodarzy Talatpasa Ortaokulu przyjęłą nas niezwykle gościnnie. Przez pięć dni nasi uczniowie integrowali się i uczyli razem ze swoimi rówieśnikami ze szkoły tureckiej i delegatami z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Portugalii i Estonii. Każdy kraj przedstawiał prezentacje na temat swojego państwa, miasta i szkoły. Uczniowie odbyli multimedialne lekcje języka angielskiego, rozwiązywali zadania matematyczne, przygotowywali pomoce naukowe do przedmiotów ścisłych np. zegar z symbolami pierwiastków chemicznych – wszystko pod okiem tureckich nauczycieli. W międzynarodowych zespołach pisali opowiadanie na zadany temat i robili do niego ilustracje. Bardzo podobała się wszystkim lekcja sztuki, czyli nauka tworzenia marmurkowego papieru tradycyjną turecką metodą.

   W wolnych chwilach zwiedzaliśmy szkołę, podziwialiśmy występy szkolnych zespołów muzycznych i tanecznych. Uczono nas tureckich tańców ludowych. Na przerwach chłopcy od razu wybiegali na boisko pograć z miejscowymi uczniami w siatkówkę lub piłkę nożną. Odbyła się także wycieczka z przewodnikiem, na której poznaliśmy historię miasta Izmir, kilka muzeów sztuki, a także pojechaliśmy obejrzeć starożytne miasto Efez. W Dniu Kobiet wszystkie dziewczynki otrzymały od Dyrektora Szkoły kwiatek.

   Uczniowie zostali bardzo gościnnie przyjęci przez tureckie rodziny, u których mieszkali przez tydzień. Chodzili razem nad morze, na kręgle, na zakupy. Wciąż podsuwano im smakołyki tureckiej kuchni. Ostatniego dnia obdarowani prezentami przez rodziny, żegnaliśmy się na lotnisku.

   Projekt sprzyjał pogłębieniu znajomości języka angielskiego, historii i geografii oraz oswojeniu różnic kulturowych. Rozbudzał ciekawość świata, innych kultur i tradycji. Przełamywał bariery i stereotypy. Pokazał uczniom, że ich rówieśnicy z innych krajów są tacy sami i warto zawierać międzynarodowe przyjaźnie.

    - Obrazek 1

  • W dniu 19.03.2018 klasa 7a wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Ilasz oraz nauczycielką języka angielskiego Panią Niną Lawendowską wzięła udział w przedstawieniu brytyjskiej grupy Shesload Theatre na bazie powieści Richmal Crompton „Just William's Luck”. Wiemy, że słuchanie naturalnej mowy to zaraz po mówieniu kluczowa umiejętność, która ma najistotniejszy wpływ na komunikację, pozwala poznać naturalną melodię języka, różnorodność akcentów i tempo z jakim native speakerzy mówią na co dzień i dlatego nasza szkoła podejmuje wiele inicjatyw aby zapewnić uczniom kontakt z „żywym” językiem.        

    - Obrazek 1

  • Klasa 7b w środę 14 marca była na wycieczce w Centrum Olimpijskim. Zwiedziliśmy piękną ekspozycję Muzeum Sportu. Następnie odbyło się spotkanie z Urszulą Kielan - srebrną medalistką w skoku wzwyż (194 cm) XXII Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980r.

   Na zdjęciu klasa 7b przy Ścianie Chwały na której uhonorowanych jest 306 polskich medalistów olimpijskich. - Obrazek 1

  • Biała szkoła 2018

   W dniach 04-10.03.2018 r. uczniowie klasy VI a i VII a przebywali na białej szkole w Niedzicy. Podczas wyjazdu doskonalili technikę jazdy na nartach i snowboard. Na sali gimnastycznej szlifowali grę w piłkę ręczną. Relaksowali się w Chochołowskich termach.

   Kadra nauczycielska zadbała, by wieczorami po aktywnie spędzonym dniu, uczniowie się nie nudzili. Zorganizowano dyskotekę, projekcję ciekawych filmów oraz wieczorne grillowanie.

    - Obrazek 1

  strona: